top of page
Crystal Salt

Masažas daro mus laimingesnius

Rugsėjo 1, 2022

Šarūnas Žagaras

Sakoma, kad laimės nenusipirksi. Bet galite nusipirkti masažą. O tai yra beveik tas pats.

Hormonai


Masažo poveikį mūsų nuotaikai galima nustatyti, stebint chemines medžiagas mūsų smegenyse. Moksliniai tyrimai parodė, kad reguliari masažo terapija ne tik sumažina streso hormono kortizolio gamybą, bet ir žymiai padidina laimės hormonų serotonino ir dopamino išsiskyrimą.


Serotoninas yra itin svarbus hormonas, dalyvaujantis daugybėje kasdienių kūno funkcijų, tokių kaip miegas, virškinimas ir nuotaikos reguliavimas. Normalus serotonino kiekis kraujyje padeda mums išlikti ramiems, laimingiems, emociškai stabiliems, taip pat leidžia susikaupti ir efektyviau mokytis.


Dopaminas yra atlygio ir motyvacijos hormonas. Smegenys jį išskiria kaip atlygį, kai darome kažką malonaus ir, jų manymu, naudingo organizmui.


Remiantis atliktais moksliniais tyrimais, asmenims po masažo serotonino kiekis padidėjo 28%, o dopamino - 31%


Tad masažo emocinė nauda yra didžiulė.


Klajoklis nervas


Tai ilgiausias ir sudėtingiausias kaukolės nervas, jungiantis mūsų smegenų kamieną su likusiu mūsų kūnu. Šis nervas galėtų būti vadinamas nervu atpalaiduokliu. Sužadintas jis aktyvuoja poilsio, atsistatymo, gijimo, virškinimo ir valymo veiklas. Masažo metu klajoklis nervas daugiausiai veikiamas visose parasimpatinėse jo funkcijose, ir organizmas, norit to ar ne, pereina į atsipalaidavimo būseną - rimsta širdies ritmas, mažėja kraujospūdis, slopinami uždegiminiai procesai. Mūsų kūnas patiria didžiulį palengvėjimo jausmą. Taip yra dėl cheminės medžiagos, žinomos kaip acetilcholinas, išsiskyrimo. Ši medžiaga tarsi "įkrauna" klajoklį nervą, kuris suteikia bendrą ramybės jausmą visame kūne. Acetilcholinas, parasimpatinės nervų sistemos funkcija, kuri susijusi su simpatinės nervų sistemos atsvara ir homeostaze. Jūs ilsitės ir sveikstate.


Tad masažas – tai neatsiejama laimingo, sveiko ir energingo gyvenimo dalis. Jis mūsų kūnui yra reikalingas taip, kaip, pavyzdžiui, savaitgaliai yra reikalingi mūsų protui: reguliariai ir dažnai.


Užsisakykite tailando, giliųjų audinių arba atpalaiduojantį masažą jau šiandien ir pasiruoškite atsipalaiduoti savo kelyje į laimę, sveikatą ir pilnatvę.

bottom of page